Autor stránek

Autor stránek

Chci Vam sdelit par informaci o sobe.O satelitni prijmem jsem se zacal zajimat v roce 1984.Vse zacalo vypoctem parabol ,vyrobou betonoveho kopyta a
naslednym laminovanim parabol. K parabolam se zacaly vyrabet polarni zavesy,ozarovace,polarizery.Pozdeji se zacaly stavet amaterske satelitni prijimace -/jansa/. Konvertory se dovazely treba z NSR v cenach kolem 1000 DM.Jelikoz me satelitni technika neprestala bavit ,tak jsem zalozil tyto stranky , abych se s Vami podelil o ruzne informace, ktere stale doprovazeji tohoto meho konicka. At se Vam libi.Jirka Jablonec

Záhlaví stránek

Ahoj pokud mate zajem muzete nabidnout vase satelitni komponenty.Nabidku vcetne ceny mi zaslete na muj mail.dekuji jirka jablonec
press_logo_parabolacz_full.png

http://www.digitalnitelevize.cz/zpravy/obecne/2012-setkani-dx-sat-2012-v-krkonosich

Setkání DX-Sat 2012 v Krkonoších

Petr Janásek, 28. října 2012

Jako již po několikátý rok tradičně, se uprostřed podzimu sešli fandové dálkového příjmu exotických satelitů. Známý propagátor a guru satelitního DX-ingu v České republice, Jiří Vaněk, s erudicí jemu vlastní během prodlouženého víkendu při dnu české státnosti dal dohromady setkání stejně „postižených“ osob na útulné horské chatě Karolínka na Benecku.

Ta se stala útočištěm a zázemím od čtvrtečního odpoledné do nedělního dopoledne party téměř dvacítky nadšenců satelitních aktivit z České i Slovenské republiky.

Na setkání vyhlášeném pro tento rok sice jako monotématická záležitost dálkového příjmu družic ve frekvenčním pásmu C, účastníci ale jako obvykle probírali vše možné okolo satelitní techniky jak v diskusní rovině, tak i prakticky při osahání i vyzkoušení potřebné techniky.

Na pořad ale, vzhledem k výhodné poloze stanoviště vysoko nad ostatním terénem a s širokým výhledem na vnitrozemí, přišel i dálkový příjem pozemních signálů experimentální digitální televize a rozhlasu.

Díky pochopení vedení a obsluhy chaty, na budově i v jejím blízkém okolí již od čtvrtečního odpoledne účastníci společným úsilím instalovali celou řadu antén různého druhu, velikostí, provedení i účelu.

Ofsettové i rotační paraboly, včetně motorů a dalších technických prostředků a pomůcek potřebných pro nasměrování na požadované exotické satelity.

Největší atrakcí pro většinu účastníků ale bylo sestrojení a instalace segmentové paraboly
a následný reálný příjem exotických pořadů, normálním úživatelům satelitni televize bez potřebné a nákladné techniky běžně nedostupných.

Celý sraz se nesl v neformální rovině a přátelském duchu z kterého vyplynulo rozhodnutí uspořádat podobnou akci, ne-li dvě, i v příštím roce.
06.11.2012 20:39:51
vanspeed
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one