Autor stránek

Autor stránek

Chci Vam sdelit par informaci o sobe.O satelitni prijmem jsem se zacal zajimat v roce 1984.Vse zacalo vypoctem parabol ,vyrobou betonoveho kopyta a
naslednym laminovanim parabol. K parabolam se zacaly vyrabet polarni zavesy,ozarovace,polarizery.Pozdeji se zacaly stavet amaterske satelitni prijimace -/jansa/. Konvertory se dovazely treba z NSR v cenach kolem 1000 DM.Jelikoz me satelitni technika neprestala bavit ,tak jsem zalozil tyto stranky , abych se s Vami podelil o ruzne informace, ktere stale doprovazeji tohoto meho konicka. At se Vam libi.Jirka Jablonec

Záhlaví stránek

Ahoj pokud mate zajem muzete nabidnout vase satelitni komponenty.Nabidku vcetne ceny mi zaslete na muj mail.dekuji jirka jablonec
press_logo_parabolacz_full.png

Celostátní sraz satelitního DX-klubu na Kozákově

Celostátní sraz satelitního DX-klubu na Kozákově

Petr Janásek, 14. září 2009

O druhém zářijovém víkendu, během pátku a soboty, s velkým úspěchem proběhl ve východních Čechách sraz nadšenců pro techniku satelitního příjmu televize a rozhlasu. Na známém výletním bodu na kopci Kozákov u Turnova v Riegrově chatě, patřící Českému klubu turistů, byl k dispozici rezervovaný prostor v sále, pro přihlášené i čestné hosty zajištěno ubytování, občerstvení a samozřejmě také potřebná satelitní technika určená pro praktické pokusy a předvádění.

Účastníci se sem sjeli nejen z různých koutů Čech (nejdále až z Českých Budějovic), ale dokonce i ze Slovenska z Bratislavy. Celá akce měla zcela přátelský a otevřený ráz, podtržený večerním společenským posezením a tím, že se jednalo již o druhé setkání (první se konalo na jaře ve Starých Splavech u Máchova jezera). O různých tématech se proto v jednotlivých skupinách zájemců diskutovalo opravdu věcně, zasvěceně a do hloubky.

Svou aktivní přítomností poctili sraz také zástupci společnosti TradeTec, a.s., jmenovitě ředitel prodeje Čestmír Zeman a markengový manažer Jan Augusta. V neformální diskuzi během celého pobytu zodpovídali a reagovali na řadu dotazů, týkajících se jak obchodní politiky přístupových karet tak i připravovaného nástupu technologie HD pro abonenty Skylink.

Po praktické stránce měli účastníci k dispozici nainstalované paraboly a to jak ofsettovou tak i rotační o průměru 1,8 m s možností nasměrování na různé satelity, speciální špičkový přehledový přijímač, profesionální měřič satelitních signálů a další vybavení. Mimo řadu jiných aktivit se zkoušel i příjem v C-pásmu, který však nebyl úspěšný kvůli značné intezitě elektromagnetického pole různých služeb, využívající této lokality.


Zkoušel se také příjem anglických programů z pozice 23,5o E. a dalších neobvyklých kanálů z různých satelitů. Vzhledem k výhodné poloze stanoviště vysoko nad ostatním terénem se úspěšně zkoušel i dálkový příjem stále více se rozšiřujícího terestrického vysílání digitální televize z Polské republiky.

Setkání vhodně doplnila i burza satelitní a radiové techniky, která také přilákala řadu zájemců o toto, stále více populárnější a rozvíjející se, hobby.

Na neposledním místě stojí připomenout, že celou akci inicioval a zorganizoval známý propagátor satelitního DX-ingu Jiří Vaněk. Tomu patří dík za to, že se účastníci rozjížděli obohaceni o nové poznatky a impulzy pro další činnost.
2009_9_kozakov_1.jpg
2009_9_kozakov_2.jpg
2009_9_kozakov_3.jpg
05.10.2010 19:27:55
vanspeed
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one